8th World Rogaining Championships
Picture: Marsh
Forum
2008-01-21

10-aastane tüdruk rogaini maailmameistriks?!

Või on tegemist trükiveaga? Kui ei, siis kus on lastekaitse silmad! Sundida last 24-tundi sügiseses metsas kondama. See on ikkagi MAAILMAMEISTRIVÕISTLUS mitte Libahundijälg

2008-01-21

Tegemist ei ole trükiveaga.
Samuti ei ole laste osalemine 24-tunni rogainidel vastuolus IRFi rogainireeglite ega ka Eesti lastekaitseseadusega.
Lastekaitseseaduse järgi võib alaealine (alla 16-aastane) liikuda öisel ajal (23.00-06.00) ainult koos täiskasvanust saatjaga.
Koos lapsevanemaga võib laps aga liikuda ka öösel. Rogaini MMil ei ole küll eraldi pereklassi, kuid see ei tähenda, et perede osalemine ei oleks lubatud. Loomulikult jääb vastutus lapsevanemale.
Tuleb ka arvestada, et 24-tunni rogainil osalemine ei tähenda tingimata seda, et PEAB 24 tundi järjest liikuma. Ei ole keelatud öisel ajal võistluskeskuses magada ja liikuda vaid valgel ajal. Usun, et Heiki ja Helis Pajuste (kellele anonüümne ülalkirjutaja viitab) kui juba kogemustega rogainijad, oskavad arvestada oma jõuvarudega ja planeerivad piisavad puhkepausid. PS. Kui laps ära väsib, on isal lubatud teda ka seljas kanda.

IRFi nägemuses ei ole MMil osalemine suletud vaid võistlussportlastele. Pigem on rogaini MM maailma rogainikogukonna tippsündmus, kuhu on oodatud erineva taseme ja erinevate ambitsioonidega osalejad - nii medalipretendendid kui ka need võistlejad, kelle eesmärgiks eneseületamine.

Parimat,
Lauri Leppik
peakorraldaja

2008-01-23

Please keep discussion on this forum in English. 3/4 of registered participants on this event are outside Estonia.

Vesa (FIN)

2008-01-23

I support the proposal made by Vesa.

A brief translation of the discussion above.
There was a question whether a 10-year old girl may participate at the WRC, whether child protection would allow this. Indeed, the youngest registered participant is 10 years old, in team with her father.

In my reply, I referred that this is not contrary neither to the IRF Rules nor to the Estonian Child Protection Act. Indeed, the Estonian legislation stipulates that minors (children under 16 years of age) are allowed to move at night-time only when accompanied by an adult (person aged 18 or over). In other words, a team of two minors would be contrary to the Child Protection Act, while a family team with a parent and a child is fully permissible. Of course, the parent has the ultimate responsibility.
It shall also be noted that participation in the 24-hour rogaine does not entail that one MUST move entire 24 hours.

Accroding to the Strategic Plan of Rogaining until 2010, adopted by the IRF, the WRC is not a closed event for only competitive teams. Rather, it is a prime gathering of the world rogaining community with a wide cross-selection of participants from different countries and at different levels, including elite participants competing for medals and those who compete against themselves.

Best wishes,
Lauri Leppik

2008-01-28

Tervist ! Näen,et lõpuks olemegi ületanud foorumikünnise ja pääsenud sisse eraldi teema all.Olen selle 10-aastase(võistluste ajaks 11-a.) neiu Helise isa Heiki.Tänan korraldajat et on adekvaatselt juba meie õigused ja võimalused kokku võtnud ja ei allu väikestele õelustele.Kahjuks ei ole me Libahundijäljele jõudnud,aga 8-h rogainidel oleme osalenud kahel korral ja tulemusega vägagi rahule jäänud.Loomulik on et peale teatavat distantsi tuleb ette raskeid hetki,kuid oleme need lahendanud ning siiani on meil mõlemal vaid meeldivad mälestused.Meil on aega olnud nii süüa valmistada kui puhata ja usun et ka kaunid fotod mis oleme jõudnud teha on mälestused kaunitest paikadest ja hetkedest.Helise puhul on tegemist tegelikult pikaaegse sportlasega.Alates 4-ndast eluaastast tegeleb ta iluuisutamisega ning treeningmahud on neil neiudel väga suured.Sport on talle mitte sundus vaid elustiil ja osalemine erinevatel võistlustel on arendanud teda nii vaimselt kui füüsiliselt.Seda kõike omaenda vabal tahtel.Osalemine Rogaini MM-l on talle suur ootus ja väljakutse nagu ka eelnevad 8-h rogainid on olnud.Loomulikult ei tahaks ju päris viimaseks jääda kuid üle pingutama me loomulikult ka ei hakka.Plaanime sisse nii söögi-,joogi- kui ka unepeatused ja otsused võtame vastu üksteisega arvestades (kui üllatav see ka mõnele ei tunduks).Et Helise puhul on tegu juba kogenud sportlasega ja treeningmahud on tõesti suured käib ta 2 korda aastas ka spordiarsti juures läbivaatustel.Soovitan seda ka paljudele tervisesportlastele.Ühesõnaga loeksin teema selgitatuks ning kui MINU tervis vastu peab kohtume MM-i stardis.Ja muidugi mis võiks olla toredam kui kommenteerija sõnad tõeks läheks ja tiitel tuleks /hahaa !
Meie tegevusi on võimalik vaadata ka meie blogis http://hpsport-team.blogspot.com/
*************
Hello.I`m father of this little girl Helis and I told shortly what we think about this little "problem".Helis is very sporty and in good shape.She is training every week five days in figure skating and her health is checked atleast 2 times a year in sport medical center.Helis has took part in 2 last 8-h rogain and she was very happy about them.Our great photos about last Jägala rogain You may see at http://nagi.ee/photos/hp-sportteam/sets/ and also you may see us in http://www.cs.ioc.ee/~taok/videod/rogain07/2007rogain-720x576.avi . I hope everybody understand that there is no problems if I can trust my daughter and we do lot of great things together and we both enjoy our common ground.

Best wishes and see You in start,Helis and Heiki


© TA Orienteerumisklubi, 2013